The horror city! 12/23/2010
 
Picture
Nje vajze e quajtur Madison jetone me vellain e saj te vogel Jackson dhe me gjyshen.Ajo jeton me gjyshen sepse prinderit e saj vdiqen pasi nje vrases serik ua keputi duart atyre.Ai po ashtu kercenon shume njerzez ne qytetin ku jeton Madison.Ajo zgjohet qdo dit duke u frikesuar se mos ai po e shikonte...Madison i pelqen shume qe te shkruaj dhe ajo ka fituar shume shperblime per librat e saj te mrekullueshme.Ne ora 8:30 ne mbremje gjyshja e Madisonit e mori Jachsonin ne nje dyqan te nje fermeri per te blere diqka dhe i tha Madisonit se do te ktheheshin rreth ores 9:30 ne mbremje,"Ne rregull" tha Medisoni.Ajo hyri ne dhome dhe e thirri shoqen e saj Jesiccen qe te qendronte me te.Jessica erdhi.Ato po shikonin televizion.Jessica tha po shkoj qe te marr pak leng ne frigorifer.Ne rregull tha Madison.Pas 10 minutash degjoj nje klithme.U frikesua shkoj ne kuzhine por nuk pa asgje.U merakos per shoqen e saj por tha me vete ndoshta eshte ne tualet.Ajo u kthye ne dhome dhe po shikonte lajmet:"Dy njerez u vrane ne nje market te nje fermeri,ata u gjeten te masakruar ne policia!Krimineli ende nuk eshte zene"."Oh jo" tha Madison e trishtuar.Madison degjoj diqka"Drip drip drip".Shkoj ne kuzhine per te shikuar ujin po uji ishte i ndalur.Prar"Drip drip drip".Kesaj radhe po vinte nga dhoma e gjyshes se Madisonit.Ajo e mori nje thike dhe hyri ne dhome.Nen shtrat pa nje trup pa koke pa duar dhe pa kembe!Vetem trupi.Shikoj pas dhe e pa nje njeri me koken e Jessicas ne dore.Ajo vrapoj drejt shkalleve.Dhe iku nga ajo shtepi.Tani jane bere nje muaj qe nga ajo kohe.Ajo tani eshte adaptuar nga nje familje e pasur dhe ka botuar nje liber "The horror city".

 
 
Picture
Une isha 6 vjeq,jetoja me gjysherit e mij sepse nena dhe babai ishin shum te angazhuar me pune.Nena ime jetonte ne Rajshahi ndersa une jetoja ne Dinajpur.Une e vizitoja shume rralle nenen time,por ajo me vizitonte mua me shpesh.Nje dite babai po shkonte qe te vizitonte nenen time keshtu qe shkova edhe une.Pas nje dite babai u kthye ne Dinajpur ndersa une qendrova tek nena qe te kaloj kohen me te.Shtepia ku jetonte nena ishte shume e vogel kishte nje kuzhine,nje banjo dhe nje dhome,ne dhome ishte shtrati.Pasi qe u be nate ne shkuam per te fjetur.Pas disa oresh gjume u zgjova sepse nuk ndihesha rehat,kur i hapa syte ndjeva se dikush ishte ulur te shtrati.Shikova ngadale dhe pashe nje figure te zeze qe nuk e dija se qfare ishte,te them te verteten isha shume i frikesuar sepse ai me shikonte mua.U afrova ngadale tek nena dhe kur u ndjeva i sigurt shikova edhe nje here,ai po afrohej tek une.I mbylla syte qe te provoja te flija,por ishte e kot.Ndjeva se ai me preku krahun,por une nuk leviza fare nga frika qe kisha.Keshtu pas pak me zuri gjumi.Kur u zgjova ne mengjes i tregova nenes per ate qe ndodhi.Keshtu qe ajo shkoj tek njeriu qe ia shiti shtepin nenes time dhe i tregoj ate qfare me ndodhi mua.Ai i tha se ne kete shtepi ka jetuar nje burre me nje grua dhe dy femije,ata ishin te varfer dhe burri ishte nje njeri shume i quditshem,nje nate burri kishte pire shume dhe pasi qe kishte shkuar ne shtepi i kishte mbytur gruan dhe dy femijet e tij.Pas kesaj burri u be nje psikopat dhe ate e kishin derguar ne spital per te cmendur,por para dy ditesh ai ishte arratisur nga spitali per te cmendur...Ne menjeher e kuptuam se ndoshta ai psikopat ka qene mbreme ne shtratin tone,keshtu qe e leshuam shtepine dhe u kthyem ne Dinajpur.Pas nje muaji degjuam se dy vajza u vrane ne ate shtepi ne menyre misterioze dhe ne shtrat vrasesi e kishte lene nje leter qe shkruante"Kjo eshte shtepia ime!"...

 
 
Picture
Nje vajze ishte ne nje kishe duke u martuar,kur nje njeri e hodhi nje granat ne kish,kur granata shperthej vajzen e hodhi ne ajer.Nje njeri me nje motociklete e pa vajzen edhe e mori ne motociklete,i vuri nje helmet ne koke dhe duart e saj i lidhi rreth trupit te tij.Ai shikonte qdo 5 minuta prapa dhe ajo ishte aty edhe ne te katerten here qe ai shikoj prapa,por ne heren e peste kur ai shikoj prapa ajo nuk ishte aty.Ai ishte shum i brengosur se mos ndoshta i kishte ngasur motocikletes shpejt dhe ajo kishte rene nga motocikleta,por helmeta e vajzes po qendronte mbrapa tij dhe duart e saj qendronin rreth trupit te tij,por trupi i saj nuk ishte aty.Pra,te nesermen ai doli nga shtepia qe te nisej per ne pune kur papritmas shtepia e tij mori zjarr dhe u rrezua.Kur ai po kontrollonte mos ka shpetuar ndonje gje,ai pa nje leter qe shkruante"Erdha ti marre duart e mia..."

 
Paranormal! 12/22/2010
 
Picture
Nje njeri i donte shum gjerat paranormal(mbi natyrore) keshtu qe kerkonte nje shtepi te vjeter qe mund te kishe fantazma dhe gjera te tjera paranormale.Duke kerkuar per shtepi te pushtuara nga fantazmat e gjeti nje shume te vjeter.Keshtu qe mendoj se ne ate shtepi kishte gjera paranormale.Filloj te zhvendosej ne ate shtepi dhe duket i futur gjerat e tij brenda pa diqka qe levizte.U afrua dhe pa nje vajze e cila dukej sikur nje fantazme.Ajo po levizte koken lart dhe posht ne nje shpejtesi te papar.Duke e levizur koken posht dhe lart shume shpejt,koka e saj u keput dhe ra tek kembet e njeriut qe po zhvendosej ne shtepi.Ai u frikesua shume por vendosi qe te jetonte ne ate shtepi pasi qe i donte shume aktivitetet paranormale.Banoret e tjere qe jetonin rreth asaj shtepie degjuan klithma gjate gjithe javes.Keshtu qe shkuan per te shikuar qfare po ndodhe.Kur hyren ne dhomen tij e pane ate te shtrire,ne njeren dore mbante koken e vajzes qe e kishte pare se pari ne shtepi ndersa ne doren tjeter mbante koken e tij...Dhe ne mur shkruante me gjake:"Nese te pelqejne aktivitetet paranormale mund ta provosh nje te ketille ne kete shtepi".

 
 
Picture
-Nje nate shoku im(Shea) po flinte ne shtepine time,une isha 7 vjet e ai 6 dhe ishim ne dhomat tona.Pastaj papritmas ai hyri ne dhomen time dhe me pyeti se kush eshte personi tjeter qe po flinte ne dhomen e tij? Une isha shume i hutuar nga kjo pyetje dhe i thashe se askush tjeter sishte aty.Ai me qoi ne dhomen e tij dhe aty ishte nje djale i vogel. Ai ishte i veshur me rroba te keqija dhe ishte shume i lagur, ai kishte edhe ca pika gjaku ne te gjithashtu.Ai thjesht qendroi dhe i kishte ngulur syte te ne. Ai po qendronte te dera e motres sime , ajo ishte poshte keshtu qe ne shkuam poshte dhe i treguam, ajo erdhi lart por nuk pa askend , ajo tha se ne po sajonim gjera dhe shkoi poshte. Pas ca vjetesh mami im kur po pastronte gjeti ca foto te vjetra, ne njeren nga ato ishte nje djale i vogel,thirra Shean dhe mendova se djali i vogel kishte jetuar ketu pare nesh , ne e varrosem foton dhe e hodhem .  Ne menduam se ai ishte mbytur por smund ti shpjegonim pikat e gjakut.Qdo dite ne friksohemi nga kjo gje, shtepia ime sigurisht esht e sunduar nga shpirtrat sepse ka edhe te tjera sinjale si kjo!

 
 
Picture
-Eksperienca ime e pare mbinatyrore. Ishte jave pashkesh keshtu une shkova te shtepia e gjysherve te mi ne nje ishull per tu relaksuar. Qdo nate,elektriciteti ne ishull eshte mire vetem per tre ore. Nga ora 6 deri ne 9 mbasdite. Kur dritat ndalen ne zakonisht pihemi dhe ndezim nje zjarr per te pasur drite. Ne treguam storie derisa zjarri u ndal dhe u kthyem ne shtepi. Kur te gjithe po flinin,une u zgjova nga nje zhurme sikur perpellitje krahesh duke shkuar drejt dhe pas. Une po dridhesha pasi e degjova.Te gjithe shoket ishin ne gjum te thelle.Isha i vetmi qe ishte zgjuar. U mundova ti zgjoja por pa sukses. Pastaj degjova te grrithura pas murit perballe.E dija qe ishte diqka paranormale.Vendi ku jeton gjyshja ime eshte i njohur per ndodhi paranormale.Gjithsesi un jam nga Filipes. Nese do qe te kesh nje eksperience paranormale thjesht duhet te fluturosh deri tek iloilo.

 
 
Picture
-Kur unë isha 10 vjeq unë dhe shoqja ime më e mirë rrinim zgjuar gjatë gjithë natës në shtëpitë e njëra-tjetrës në fundjavë. Unë e kisha radhën që të shkoja tek ajo. Në dhomën e saj ajo kishte një krevat marinari përball me dritare dhe unë isha duke qëndruar në krye. Ne po e shikonim TV dhe nga dritarja e saj mund të shihnim një rresht të shtëpive dhe një rresht të pemëve. Ajo është mjaft e errët dhe për disa arsye unë vetëm shikova nga dritarja duke filluar në pemën më të afërt, ndjeva si dikush ishte duke më shikuar mua. E gjitha ndodhi papritur kur pashë një këmbë të gjatë e të zezë që rrinte jashtë pas pemës dhe zhdukej! Unë i thashë shoqes sime dhe kur ajo shikoj aty nuk kishte asgjë. Ajo më jepte të dridhura sa herë që kemi luajtur pranë atyre pemëve.