The horror city! 12/23/2010
 
Picture
Nje vajze e quajtur Madison jetone me vellain e saj te vogel Jackson dhe me gjyshen.Ajo jeton me gjyshen sepse prinderit e saj vdiqen pasi nje vrases serik ua keputi duart atyre.Ai po ashtu kercenon shume njerzez ne qytetin ku jeton Madison.Ajo zgjohet qdo dit duke u frikesuar se mos ai po e shikonte...Madison i pelqen shume qe te shkruaj dhe ajo ka fituar shume shperblime per librat e saj te mrekullueshme.Ne ora 8:30 ne mbremje gjyshja e Madisonit e mori Jachsonin ne nje dyqan te nje fermeri per te blere diqka dhe i tha Madisonit se do te ktheheshin rreth ores 9:30 ne mbremje,"Ne rregull" tha Medisoni.Ajo hyri ne dhome dhe e thirri shoqen e saj Jesiccen qe te qendronte me te.Jessica erdhi.Ato po shikonin televizion.Jessica tha po shkoj qe te marr pak leng ne frigorifer.Ne rregull tha Madison.Pas 10 minutash degjoj nje klithme.U frikesua shkoj ne kuzhine por nuk pa asgje.U merakos per shoqen e saj por tha me vete ndoshta eshte ne tualet.Ajo u kthye ne dhome dhe po shikonte lajmet:"Dy njerez u vrane ne nje market te nje fermeri,ata u gjeten te masakruar ne policia!Krimineli ende nuk eshte zene"."Oh jo" tha Madison e trishtuar.Madison degjoj diqka"Drip drip drip".Shkoj ne kuzhine per te shikuar ujin po uji ishte i ndalur.Prar"Drip drip drip".Kesaj radhe po vinte nga dhoma e gjyshes se Madisonit.Ajo e mori nje thike dhe hyri ne dhome.Nen shtrat pa nje trup pa koke pa duar dhe pa kembe!Vetem trupi.Shikoj pas dhe e pa nje njeri me koken e Jessicas ne dore.Ajo vrapoj drejt shkalleve.Dhe iku nga ajo shtepi.Tani jane bere nje muaj qe nga ajo kohe.Ajo tani eshte adaptuar nga nje familje e pasur dhe ka botuar nje liber "The horror city".

 
 
Picture
Shume kohe me pare gjyshja ime kishte shkuar me shoqen e saj me te mire Maryn ne bjeshke per te kaluar aty disa dite.Shoqja e Anes(Gjyshes sime) e kishte nje shtepi te vogel aty.Por ne ditet e para,familja e saj shkoj ne qytet keshtu qe mbeten vetem Ana dhe Mary.Ne fillim shtepia ishte e zbrazet.Ato i vendosen gjerat e tyre larte.Dhoma ku ato qendronin kishte nje pasqyre perball shtratit.Ate nate kur ato po rregullonin floket para pasqyres,Ana permes pasqyres pa nje njeri nen shtrat qe po mbante nje thike ne dore.Ana e mori revolen e Marys per ta qelluar njeriun qe po qendronte nen shtrate.Por Ana kishte fat sepse shoqja e saj Mary ishte e menqur keshtu qe tha:"Ana kemi harruar qe ti ushqejm pulat!Te shkojme dhe ti ushqejm".Ato shpejt zbriten poshte,dolen jashte,mbathen kepucet dhe filluan te vraponin tek fqinjet me te afert.Ato vrapuan rreth nje ore dhe me ne fund mberriten tek shtepia e nje fqinji.Ato i treguan atij per njeriun qe pane nen shtrat.Ai i dergoj disa burra per ta gjetur vrasesin.Pasi qe u kthyen ata thane se e gjeten vrasesin ne rruge dhe ai po i ndiqte vajzat dhe ishte vetem 15 minuta pas tyre.

 
 
Picture
Une isha 6 vjeq kur ndodhi kjo.Ishte festa e Krishlindjes dhe une shkova ne shtrat heret qe Babadimri te vinte.Une u zgjova kur degjova nje klithme,vrapova poshte shkalleve dhe hyra ne dhomen ditore dhe pashe nje njeri te madh me bark te madh,qe kishte koken te kthyer mprapa keshtu qe nuk mund te shihja fytyren e tij.Mendova qe ishte Babadimri keshtu qe bertita"Babadimri" pastaj ai e kthej koken.Ai nuk ishte nje Babadimer,fytyra e tij ishe me gjake dhe syte e tij ishin te kuq.Ai me shikonte mua.Une u frikesova shume keshtu qe vrapova lart por ai vraponte pas meje,hyra ne dhomen time dhe mbylla deren me qeles.Ai hyri ne dhomen e prinderve te mij dhe degjova disa klithma.Ai e goditi deren time keshtu qe ajo u thye dhe u hap,ai hapi deren dhe ne dore kishe nje thike me gjak.Me shikoj nje here dhe u nis me thik drejt meje,une mbylla syt per nje moment kur i hapa nuk e pashe me ate.Shkova tek dhoma e prinderve dhe pashe vetem kokat e tyre.

 
Ana? 12/21/2010
 
Picture
-Naten e shkuar une shkova me shoket e mi ne kamping per njeren nga ditlindjet e tyre. Ne e kishim bere me fjale te sillnim storie te frikshme qe te na frikesonin deri ne mesnate. Tamam kur ishim duke i thene, nje e uleritur erdhi nga pylli. Ne shkuam te kontrollonim.Qdo 2 minuta ne shihnim se a ishim te gjithe aty. Kur shkuam te nje shtepi ne pame diqka te perlyer me gjak ku thuhej:Eja brenda dhe do vdesesh! Nga Ana...Dhe ishte ditlindja e Anes dhe ajo po mungonte..Ne u kthyem ne bazen e kampimit te gjenim Anen dhe pame prinderit tane te vdekur. Policia beri shume kerkime…Por nuk kishte prova.Gjaku ne shtepi ishte i Anes, Kurse gjaku ne kufomat e prinderve tone ishte i shokeve tone me te mire. Pra,kur shkuam ne shkolle ca dite me vone, kuptuam se vetem ne te tre ishim ne shkolle dhe kishte gjak gjithkund.

 
 
Picture
-Nje qift shkuan ne nje ishull per tu relaksuar.Ne ate ishull jetonin shum pak njerez.Nje nate ata degjuan se ne kete ishull ndodhej nje vrasese serike.Keshtu qe ata vendosen qe te nesermen te largoheshin.Ate nate ata degjuan nje ze "Come to mama" ata u frikesuan shume.Por nuk i kushtuan vemendje keshtu qe vazhduan gjumin.Pas disa oresh gruaja u zgjua e pa qe burri nuk ishte ne shtrat dhe e frikesuar, ajo thirri Xhon.Dhe prap u degjua zeri i quditshem "Come to mama".Ajo zbriti posht qe te shikonte qfar po ndodh dhe pa burrin e saj te gjakosur.Ai tha "Vrapo" dhe vdiq.Gruaja u kthye prapa qe te ikte por para saj doli nje vazje e vogel e cila prap tha "Come to mama" dhe gruaja bertiti.Pas disa ditesh familja e qiftit ishin te shqetesuar keshtu qe lajmeruan policin dhe i treguan vendin se ku ndodhej qifti.Policia shkuan ne ishull dhe hyren ne shtepin ku qifti ndodheshin.Kur policia hyri brenda ne shtepi pane vetem fotografine e qiftit ne te cilen shkruante me gjak"Come to mama"...