Sytë 12/23/2010
 
Picture
Ne Cape Girardeau-Misuri ka nje varreze misterioze ku ne vitet e 80-ta studentet e kolegjit shkonin aty per te pire dhe per luajtur.Nje nate tetori shoket e mij me luten qe te shkonim tek ajo varrez per ti pare"Sytë".Une ne fillim nuk pranova.Por pasi qe piva disa birra ndryshova mendjen.U afruam aty dhe dolem nga makina.Pasi qe dolem degjuam nje klithme.Ne fillim isha i frikesuar per vdekje.Por pasi qe u afrova pashe qe nuk ka asgje dhe fillova qe te qeshja.Pas pak dy shoket e mij shkuan ne makine per ti marr telefonat e tyre.Une u afrova edhe me shume te varri misterioz por kesaj radhe mbeta i shtangur kur pashe dy sy te gjelbert.Bertita shume dhe shoket vrapuan tek une.Duke shkuar ne makine shikuam nje here prapa dhe pame qe ata sy po na ndjeknin.U futem shpejt ne makine dhe shkuam ne shtepite tona.Te nesermen degjova se njeri nga shoket ishte gjetur i mbytur pa sy ne banesen e tij.Kur degjova per kete i tregova shokut tim tjeter dhe ne nderruam vendbanimin pasi qe u frikesuam per vdekje.Do ju sugjeroja qe kurr te mos vizitoni varrezen misterioze ne Cape Girardeau-Misuri!

 
 
Picture
-Kjo gje me ndodhi kur isha 10-12 vjet dhe po shikoja nje enderr. Takova nje Fantazme te mire por me vone i thashe qe isha i lodhur dhe me qoi tek dhoma ime. Me shtyu ne qilarin e tij dhe aty pashe arme si Thike ,revole etj dhe 5 koka qe dukeshin ne moshen time. Pastaj ai nxorri jashte gishtat e tij qe kishin thonje te gjate dhe me gervishti.Kur u zgjova diten tjeter ne dhome kishte pika te kuqe(gjak) dhe kisha te grrithura ne fytyre dhe nje koke ne qilar. Mami erdhi lart dhe me tha se vellai im me kishte bere nje shaka dhe tha se ishte nje koke kukulle. Por u kujtova se vellai im ka vdekur dhe pashe nje koke afer meje. Tani jam ne nje shtepi te re por pronaret e rinj(Gjagjai im)Ka nje vajze qe shpejt mbush 10 vjet! Jam i friksuar per vdekje por ajo edhe tani ka te grrithura ne fytyre!

 
Figura e zezë! 12/21/2010
 
Picture
-Nuk jam i sigurt nese vetem po imagjinoja, por une mendoj se e pash nje "fantazme" kur isha rreth 5 vjeq.Ajo ishte nje figur e zeze me nje kapele.Ai po qendronte ne nje hapesire te deres(por aty nuk kishte dere...mos pyet se si mund te jete hapesire dere), tek dera jon kryesore.Une po hidhesha dhe nena ime u zgjua nga gjumi.Pasi qe nuk desha te me rrahte, i thash "Te dua" dhe keshtu shpetova.Ajo u kthye prapa qe te flinte prap.Pastja un vura re diqka tjeter.Ai po afrohej tek un.Une nuk shihja syt e tij, une vetem e dija qe ai ishte drejtuar kah une.Une kisha nje ndjenje te tmerrshme ashtu sikur ndihesh kur te shikon dikush.Une qendrova i teresisht i shtangur per disa minuta.Pastja i mbylla syt duke shpresuar qe ishte nje enderr.Por un e dija qe nuk isha duke fjetur.U rreqentha dhe isha i frikesuar aq shum sa nje njeri mund te jete.Nuk e di nese ajo ishte vetem imagjinata ime, ose e kisha par nje fantazme...

 
 
Picture
-Une ne jeten time kam pasur shume eksperienca paranormale .Por per çudi me e frikshmja ka qene ne shtepine e gjysherve te mi.Nje nate un isha zgjuar per te kontrolluar ne shtepi sepse degjoja disa zhurma te çuditshme.Muret me dukeshin shume te quditshme,sikur po tundeshin.Ate nate shkova lart te shihja nese ndonje gje e quditshme po ndodhte...por asgje skishte ndodhur...Por kur u ktheva te shkoja ne dhomen time ,pashe nje vajze te vogel te bardhe te dera qe po hynte ne dhome..E pyeta kush ishte ,Mbylla syte per nje sekond dhe ajo ishte zhdukur.Shkova te kontrolloja dhomen por aty skishte gje.Shkova lart dhe degjova im vella te fliste per nje vajze te vogel te bardhe qe kishte pare menjehere pasi isha zgjuar une.

 
 
Picture
-Kjo është çfarë ka ndodhur me mua në një parti kur isha 9 vjeq. Kam pasur 2 kushërinjtë e mi, mikun tim më të mirë dhe mikun më të mirë të vëllait timë. Ne të gjithë shkuam në bodrum të fillojmë që të luanim rrotull. Pastaj, kushëriri im i ri fillon të ulëris. Ne kërkojmë atë çka ai e pa dhe ai thotë, "Sa njerëz kemi?" Ne përgjigjemi 5 dhe ai fillon të qajë. Ai thotë se "dikush vrapoj pas teje" për mua. Unë shoh mikun tim dhe ai duket i tmerruar. Ai thotë se ndjeu ftohtë pas shpine. "Unë jo" i thash. Unë dhe shoku im shkuam poshtë. Ne dëgjuamë zhurmë të çuditshme nga prapa derës së dhomës. Miku im i cili është 10 vjeq ka guxim për të hapur derën. Ai e hapi derën dhe filloj të bërtiste "Një fantazmë para meje!" Ne të gjithë vrapuam lartë përsëri. Në fytyrën e mikut timë më të mirë kishte tmerr të plotë." Ai qeshte tmerrshëm, vetullat e tij ishin poshtë sikur ai të ishte i neverikosur".  Unë shoh diçka, nuk e di se çfarë, si një figurë të drejtuar poshtë në bodrum. Të gjithë jemi dakord që të mos shkojmë atje poshtë përsëri për pjesën tjetër të natës.

 
Demoni tek dera! 12/21/2010
 
Picture
-Unë isha 11 vjeq kur kjo ka ndodhur. Një natë, kur unë isha i shtirë në shtrat, u zgjova dhe dëgjova një zhurmë dhe dukej që dikush hapi derën e dhomës sime të gjumit, shikova tek dera dhe unë pashë një figurë të errët që më shikonte mua me sytë e kuq. Duke menduar se ajo ishte nëna ime, unë thirra "nënë" disa herë, qdo herë thirrja më fort. Nga hera e tretë që kam thirrur nënën, sytë e saj të kuqë nuk kanë lëvizur më dhe unë isha duke u tërbuar, ultërisja jashtë për nënën time dhe duke u fshehur nën mbulojen time.Nëna ime ishte në dhomën e ndenjes në gjumë dhe ajo ishte zgjuar nga thirrjet e mia, ajo erdhi shpejtë në dhomen time. Kur erdhi ajo, figura e zezë kishte shkuar dhe unë nuk e kam parë atë më kurrë që nga ai moment. Por që nga ai moment unë kam qenë gjithmonë i frikësuar, pasi që nga ajo që unë kam  shikuar mua mu dukë kërcënimi më i madhë për mua në çdo moment të jetës sime. Unë e di që ishte një demon ... ai ishte shumë i errët dhe shumë i keq...