Picture
Une isha 6 vjeq kur ndodhi kjo.Ishte festa e Krishlindjes dhe une shkova ne shtrat heret qe Babadimri te vinte.Une u zgjova kur degjova nje klithme,vrapova poshte shkalleve dhe hyra ne dhomen ditore dhe pashe nje njeri te madh me bark te madh,qe kishte koken te kthyer mprapa keshtu qe nuk mund te shihja fytyren e tij.Mendova qe ishte Babadimri keshtu qe bertita"Babadimri" pastaj ai e kthej koken.Ai nuk ishte nje Babadimer,fytyra e tij ishe me gjake dhe syte e tij ishin te kuq.Ai me shikonte mua.Une u frikesova shume keshtu qe vrapova lart por ai vraponte pas meje,hyra ne dhomen time dhe mbylla deren me qeles.Ai hyri ne dhomen e prinderve te mij dhe degjova disa klithma.Ai e goditi deren time keshtu qe ajo u thye dhe u hap,ai hapi deren dhe ne dore kishe nje thike me gjak.Me shikoj nje here dhe u nis me thik drejt meje,une mbylla syt per nje moment kur i hapa nuk e pashe me ate.Shkova tek dhoma e prinderve dhe pashe vetem kokat e tyre.

 


Comments
Leave a Reply