Picture
-Nje nate shoku im(Shea) po flinte ne shtepine time,une isha 7 vjet e ai 6 dhe ishim ne dhomat tona.Pastaj papritmas ai hyri ne dhomen time dhe me pyeti se kush eshte personi tjeter qe po flinte ne dhomen e tij? Une isha shume i hutuar nga kjo pyetje dhe i thashe se askush tjeter sishte aty.Ai me qoi ne dhomen e tij dhe aty ishte nje djale i vogel. Ai ishte i veshur me rroba te keqija dhe ishte shume i lagur, ai kishte edhe ca pika gjaku ne te gjithashtu.Ai thjesht qendroi dhe i kishte ngulur syte te ne. Ai po qendronte te dera e motres sime , ajo ishte poshte keshtu qe ne shkuam poshte dhe i treguam, ajo erdhi lart por nuk pa askend , ajo tha se ne po sajonim gjera dhe shkoi poshte. Pas ca vjetesh mami im kur po pastronte gjeti ca foto te vjetra, ne njeren nga ato ishte nje djale i vogel,thirra Shean dhe mendova se djali i vogel kishte jetuar ketu pare nesh , ne e varrosem foton dhe e hodhem .  Ne menduam se ai ishte mbytur por smund ti shpjegonim pikat e gjakut.Qdo dite ne friksohemi nga kjo gje, shtepia ime sigurisht esht e sunduar nga shpirtrat sepse ka edhe te tjera sinjale si kjo!

 


Comments




Leave a Reply