Picture
Une isha 6 vjeq,jetoja me gjysherit e mij sepse nena dhe babai ishin shum te angazhuar me pune.Nena ime jetonte ne Rajshahi ndersa une jetoja ne Dinajpur.Une e vizitoja shume rralle nenen time,por ajo me vizitonte mua me shpesh.Nje dite babai po shkonte qe te vizitonte nenen time keshtu qe shkova edhe une.Pas nje dite babai u kthye ne Dinajpur ndersa une qendrova tek nena qe te kaloj kohen me te.Shtepia ku jetonte nena ishte shume e vogel kishte nje kuzhine,nje banjo dhe nje dhome,ne dhome ishte shtrati.Pasi qe u be nate ne shkuam per te fjetur.Pas disa oresh gjume u zgjova sepse nuk ndihesha rehat,kur i hapa syte ndjeva se dikush ishte ulur te shtrati.Shikova ngadale dhe pashe nje figure te zeze qe nuk e dija se qfare ishte,te them te verteten isha shume i frikesuar sepse ai me shikonte mua.U afrova ngadale tek nena dhe kur u ndjeva i sigurt shikova edhe nje here,ai po afrohej tek une.I mbylla syte qe te provoja te flija,por ishte e kot.Ndjeva se ai me preku krahun,por une nuk leviza fare nga frika qe kisha.Keshtu pas pak me zuri gjumi.Kur u zgjova ne mengjes i tregova nenes per ate qe ndodhi.Keshtu qe ajo shkoj tek njeriu qe ia shiti shtepin nenes time dhe i tregoj ate qfare me ndodhi mua.Ai i tha se ne kete shtepi ka jetuar nje burre me nje grua dhe dy femije,ata ishin te varfer dhe burri ishte nje njeri shume i quditshem,nje nate burri kishte pire shume dhe pasi qe kishte shkuar ne shtepi i kishte mbytur gruan dhe dy femijet e tij.Pas kesaj burri u be nje psikopat dhe ate e kishin derguar ne spital per te cmendur,por para dy ditesh ai ishte arratisur nga spitali per te cmendur...Ne menjeher e kuptuam se ndoshta ai psikopat ka qene mbreme ne shtratin tone,keshtu qe e leshuam shtepine dhe u kthyem ne Dinajpur.Pas nje muaji degjuam se dy vajza u vrane ne ate shtepi ne menyre misterioze dhe ne shtrat vrasesi e kishte lene nje leter qe shkruante"Kjo eshte shtepia ime!"...

 


Comments
Leave a Reply