Sytë 12/23/2010
 
Picture
Ne Cape Girardeau-Misuri ka nje varreze misterioze ku ne vitet e 80-ta studentet e kolegjit shkonin aty per te pire dhe per luajtur.Nje nate tetori shoket e mij me luten qe te shkonim tek ajo varrez per ti pare"Sytë".Une ne fillim nuk pranova.Por pasi qe piva disa birra ndryshova mendjen.U afruam aty dhe dolem nga makina.Pasi qe dolem degjuam nje klithme.Ne fillim isha i frikesuar per vdekje.Por pasi qe u afrova pashe qe nuk ka asgje dhe fillova qe te qeshja.Pas pak dy shoket e mij shkuan ne makine per ti marr telefonat e tyre.Une u afrova edhe me shume te varri misterioz por kesaj radhe mbeta i shtangur kur pashe dy sy te gjelbert.Bertita shume dhe shoket vrapuan tek une.Duke shkuar ne makine shikuam nje here prapa dhe pame qe ata sy po na ndjeknin.U futem shpejt ne makine dhe shkuam ne shtepite tona.Te nesermen degjova se njeri nga shoket ishte gjetur i mbytur pa sy ne banesen e tij.Kur degjova per kete i tregova shokut tim tjeter dhe ne nderruam vendbanimin pasi qe u frikesuam per vdekje.Do ju sugjeroja qe kurr te mos vizitoni varrezen misterioze ne Cape Girardeau-Misuri!

 


Comments
Leave a Reply