Figura e zezë! 12/21/2010
 
Picture
-Nuk jam i sigurt nese vetem po imagjinoja, por une mendoj se e pash nje "fantazme" kur isha rreth 5 vjeq.Ajo ishte nje figur e zeze me nje kapele.Ai po qendronte ne nje hapesire te deres(por aty nuk kishte dere...mos pyet se si mund te jete hapesire dere), tek dera jon kryesore.Une po hidhesha dhe nena ime u zgjua nga gjumi.Pasi qe nuk desha te me rrahte, i thash "Te dua" dhe keshtu shpetova.Ajo u kthye prapa qe te flinte prap.Pastja un vura re diqka tjeter.Ai po afrohej tek un.Une nuk shihja syt e tij, une vetem e dija qe ai ishte drejtuar kah une.Une kisha nje ndjenje te tmerrshme ashtu sikur ndihesh kur te shikon dikush.Une qendrova i teresisht i shtangur per disa minuta.Pastja i mbylla syt duke shpresuar qe ishte nje enderr.Por un e dija qe nuk isha duke fjetur.U rreqentha dhe isha i frikesuar aq shum sa nje njeri mund te jete.Nuk e di nese ajo ishte vetem imagjinata ime, ose e kisha par nje fantazme...

 


Comments
Leave a Reply